Tani remont salonu. Jak zmniejszyć koszty?

remont salonu
Rate this post

Minimalizowanie kosztów dotyczy praktycznie każdej dziedziny życia i jest kluczem do oszczędzania. Gdy przychodzi czas na wyremontowanie salonu, zastanawiamy się, jak można zminimalizować koszty, które przy tym przedsięwzięciu mogą być niemałe. Oto sposoby na tani remont salonu.

 

Zrób to sam!

Nie każdy musi znać się na remontowaniu, ale każdy w krótkim czasie może się tego nauczyć. Trudno jest zrezygnować z urlopu na rzecz fizycznej pracy, ale jeśli chce się zaoszczędzić, to najłatwiej zrobić to rezygnując z ekipy fachowców. Samodzielny remont, z racji braku doświadczenia, musi zostać jednak poprzedzony kilkoma godzinami planów, rysunków i zdobywania wiedzy.

 

Zaplanuj i zrealizuj

Nigdy nie rozpoczynaj remontu od wizyty w sklepie. Istnieje duża szansa, że kupisz zbyt wiele niepotrzebnych rzeczy i w rezultacie wcale nie zaoszczędzisz. Jeśli chcesz pomalować ściany – usiądź i zaplanuj, jaką powierzchnię masz do pomalowania, w jakim stanie jest ściana, czy potrzebuje wcześniejszych poprawek, zanim nałożysz farbę. Jest to konieczne, by ustalić, jakie ilości farby są Ci potrzebne. Wykorzystaj stare gazety i reklamówki, by zabezpieczyć podłogi i meble przed zabrudzeniem. Folia malarska nie jest droga, lecz zupełnie zbędna, gdy w każdym domu jest tyle materiałów, które mogą posłużyć zamiast niej.

 

Nie kupuj zbyt tanio

W przypadku materiałów budowlanych oraz narzędzi, zwykle sprawdza się zasada mówiąca, że rzeczy są tyle warte, ile kosztują. Zwracaj uwagę na promocję, ale nie próbuj ślepo oszczędzać, kupując produkt z promocji, który jest zaledwie odrobinę tańszy od produktu dobrej jakości, ale w regularnej cenie. Markety pełne są takich pułapek. Najlepiej kupuj w Internecie, korzystając z oferty jednego sklepu, dzięki czemu możesz zaoszczędzić wybierając darmową dostawę. To również sposób na to, by nie zapomnieć o niczym przy zakupach i nie płacić za paliwo na dojazd do sklepu. Te drobne koszty mogą finalnie złożyć się na koszt całkowity remontu.

 

Im więcej wiedzy na temat materiałów i narzędzi zbierzesz przed zabraniem się za remont, tym tańszym kosztem uda Ci się go zrobić, bo będziesz wiedział, co jest konieczne, a z czego możesz zrezygnować. Pamiętaj jednak, że zbytnie skąpstwo nie popłaca. Jeśli próbujesz na siłę zmienić bieg instalacji elektrycznej lub dorobić nowe gniazdko w salonie, możesz przyczynić się do bardzo poważnych strat materialnych. Czasem zapłacenie fachowcowi za drobną usługę jest oszczędnością czasu i pieniędzy o wiele bardziej korzystną, niż próby wykonania remontu salonu samodzielnie od A do Z.